Zľava MÖLKKY Kolky Zobraziť väčšie

MÖLKKY Kolky

ZH0003

Nový

Či ste chlapec, alebo dievča, dieťa alebo dospelý, Mölkky je vynikajúci spôsob, ako spoznať nových ľudí alebo ako posilňovať vzťahy s rodinou, priateľmi či spolupracovníkmi. Nie je potrebná žiadna fyzická sila: úspech je založený na kombinácii náhody a presnosti hádzania. Všetko, čo potrebujete, je priestor vonku – záhrada, park alebo trávnik – pár priateľov a súpravu kolkov Mölkky.

Viac detailov

36,00 €

Detaily

Kultová hra Vikingov!

Veľká vonkajšia hra pod šíre nebo pochádza z Fínska. Čím viac hráčov, tým lepšie. Hráči hádžu hádzacím kolíkom Mölkky na ostatné očíslované kolíky. Body sa v priebehu hry zapisujú a sčítajú.

 

História Mölkky

Mölkky je pôvodná fínska kolíková hra, ktorá pochádza z južnej časti Fínska. Pripomína známu ruskú hru Gorodki. Pri hre Mölkky však nie je vyžadovaná vysoká fyzická zdatnosť, ako je tomu u jej staršej alternatívy Gorodki.

 

Hra Mölkky je šetrná k životnému prostrediu
Mölkky sa ručne vyrába vo Fínsku z borovíc, ktoré pochádzajú z lesov s certifikátom PEFC. Tento certifikát zodpovedá norme FSC. Mölkky je teda ekologický spôsob, ako si užívať skvelú zábavu pod šírym nebom.

 

Mölkky a svet

Mölkky dobýva celý svet! Okrem toho, že je najrýchlejšie predávanou vonkajšia hrou v severských krajinách, má Mölkky nadšených hráčov po celom svete. Od roku 2004 sa vo fínskom Lahti konajú turnaja majstrovstiev sveta.

 

Popis:

  • 12 kolkov + 1 hádzací kolík
  • Rozmer celého balenia: 32 cm (šírka) x 19 cm (výška) x 22 cm (hĺbka) 
  • Rozmer jedného kolíka: výška 15 cm, priemer 5,5 cm.
  • Drevo: borovica
  • Hra je určená do exteriéru