MÖLKKY Kartón

ZH0002

Nový

Hru teraz môžete zakúpiť v praktickom balení a užiť si skvelú zábavu kdekoľvek vonku s rodinou či s priateľmi. Mölkky sú náš tip na pohodovo strávené letné popoludnie alebo podvečer. Tak už neváhaj a hádž!

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný

24,00 €

Detaily

Kultový vikingská hra pod šíre nebo, ktorá pochádza z Fínska. Je vhodná pre všetky vekové kategórie a je možné ju hrať v ľubovoľnom počte hráčov - čím viac, tým lepšie. Rozdiel oproti hre MÖLKKY-kolky je v balení a veľkosti. MÖLKKY-kolky sú balené v kartóne a sú o 1,5 cm väčšie.
 

Kultová hra Vikingov!

Veľká vonkajšia hra pod šíre nebo pochádza z Fínska. Čím viac hráčov, tým lepšie. Hráči hádžu hádzacím kolíkom Mölkky na ostatné očíslované kolíky. Body sa v priebehu hry zapisujú a sčítajú.

 

História Mölkky

Mölkky je pôvodná fínska kolíková hra, ktorá pochádza z južnej časti Fínska. Pripomína známu ruskú hru Gorodki. Pri hre Mölkky však nie je vyžadovaná vysoká fyzická zdatnosť, ako je tomu u jej staršej alternatívy Gorodki.

 

Hra Mölkky je šetrná k životnému prostrediu
Mölkky sa ručne vyrába vo Fínsku z borovíc, ktoré pochádzajú z lesov s certifikátom PEFC. Tento certifikát zodpovedá norme FSC. Mölkky je teda ekologický spôsob, ako si užívať skvelú zábavu pod šírym nebom.

 

Mölkky a svet

Mölkky dobýva celý svet! Okrem toho, že je najrýchlejšie predávanou vonkajšia hrou v severských krajinách, má Mölkky nadšených hráčov po celom svete. Od roku 2004 sa vo fínskom Lahti konajú turnaja majstrovstiev sveta.

 

Popis:

  • 12 kolkov + 1 hádzací kolík
  • Hra je balená v kartónovom obale 32 cm (šírka) x 17 cm (výška) x 22 cm (hĺbka) 
  • Rozmer jedného kolíka: výška 13,5 cm, priemer 5,5 cm.
  • Drevo: borovica
  • Hra je určená do exteriéru